3ο ΚΥΠΕΛΛΟ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ-ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ 2018-19

ΑΡΚΕΤΑ ΥΠΕΡΗΦΑΝΟΙ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΕΣΑΣ !!!...

Σε έναν ακόμα αγώνα η ξιφασκία του ΑΙΓΑΛΕΩ πρωταγωνίστησε ,με τους μικρούς της αθλητές να κατακτούν 1 ΧΡΥΣΟ-1 ΑΡΓΥΡΟ και 3 ΧΑΛΚΙΝΑ ΜΕΤΑΛΛΙΑ στους αγώνες ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ-ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ πού διεξήχθησαν χθες στο Ο.Α.Κ.Α.

Το ΧΡΥΣΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ κατέκτησε ο ΤΟΥΛΑΚΗΣ-ΜΑΡΚΑΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ στη κατηγορία -10 ,με τους ΓΚΟΥΜΑ ΧΡΗΣΤΟ και ΝΤΟΥΚΑ ΝΙΚΟΛΑΟ να κατακτούν το ΧΑΛΚΙΝΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ κάνοντας έτσι τα 3 στα 4 στη κατηγορία αυτή για τον σύλλογό μας.

Το ΑΡΓΥΡΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ κατέκτησε η ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑ ΜΑΣ ΕΛΕΝΗ ΜΠΑΛΛΟΥ στη κατηγορία -13 ,δείχνοντας πολλά θετικά στοιχεία τα οποία θα τη βοηθήσουν σημαντικά στο μέλλον. Εξαιρετικός για μια ακόμα φορά ο ΑΡΤΕΜΗΣ ΤΖΟΒΑΝΗΣ ο οποίος κατέκτησε το ΧΑΛΚΙΝΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ στη κατηγορία -13.

Δεν ήταν μόνο τα μετάλλια που μας χαροποίησαν χθες αλλά και η γενικότερη εμφάνιση και των υπόλοιπων αθλητών μας οι οποίοι σίγουρα θα πρωταγωνιστήσουν στις μεγάλες κατηγορίες σε μερικά χρόνια.

Θέση στην 8άδα κατέκτησαν οι : 5η ΣΤΑΥΡΙΝΑ ΓΑΡΥΦΑΛΛΟΥ ( -13 )-7ος ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΑΔΑΜΑΚΗΣ ( -13 ) -8η ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΠΟΥΛΟΥ ( -10 ) και 8ος ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΛΗΛΑΣ ( -10 )

Θέση στη 16άδα κατέκτησαν οι :10ος ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ ΒΕΡΓΗΣ ( -13 ) -11ος ΕΠΑΜΕΙΝΩΝΔΑΣ ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ( -13 )-11ος ΙΑΣΟΝΑΣ ΚΟΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ( -10 )-12ος ΣΩΤΗΡΙΟΣ ΛΟΥΚΕΑΣ ( -10 )-11η ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ ΤΣΙΑΜΠΑ ( -10 ).

ΥΠΕΡΗΦΑΝΟΙ όμως είμαστε και για τους υπόλοιπους αθλητές μας ,οι οποίοι στη πλειονότητα ήταν οι μικρότεροι στη κατηγορία που αγωνίσθηκαν και άφησαν εξαιρετικές εντυπώσεις.

Στη κατηγορία -13 : 17ος ΑΝΤΩΝΙΟΣ ΓΚΟΥΜΑΣ-32ος ΤΗΛΕΜΑΧΟΣ ΜΠΕΟΓΛΟΥ-ΚΟΣΚΙΝΑΣ.

34η ΑΝΤΩΝΙΑ ΚΑΤΣΑΡΑ-35η ΔΗΜΗΤΡΑ ΝΙΦΛΗ-36η ΣΟΦΙΑ ΕΛΜΟΥΣΙΑΝ-37η ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ ΠΕΡΑΚΗ.

Στη κατηγορία -10 :19ος ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ ΑΞΙΩΤΟΥ-23ος ΙΑΣΟΝΑΣ ΔΕΛΕΓΚΟΣ-25ος ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΚΑΣΜΕΡΙΔΗΣ-29ος ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΚΟΝΤΟΠΟΥΛΟΣ.

18η ΘΕΟΦΑΝΩ ΑΔΑΜΑΚΗ-24η ΚΟΤΡOΤΣΙ ΓΛΑΡΟΥ ΜΕΛΑΝΙΠΠΗ .

Το Δ.Σ του συλλόγου μας εκτός από τους αθλητές θέλει να δώσει συγχαρητήρια και στο ΠΡΟΠΟΝΗΤΙΚΟ ΜΑΣ ΤΕΑΜ το οποίο με περίσσια ΑΓΑΠΗ αγκαλιάζει όλους τους αθλητές μας προσπαθώντας να τους μεταδώσει τις γνώσεις του για να μπορέσουν να τους φτάσουν και να τους ξεπεράσουν !!!

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ στον ΝΙΚΟ τον ΓΙΩΡΓΟ και τη ΚΑΤΕΡΙΝΑ !!!