ΑΝΑΣΚΟΠΗΣΗ 2014-15

ΠΡΩΤΟΙ ΓΙΑ ΜΙΑ ΑΚΟΜΑ ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΟ ΞΙΦΟΣ ΑΣΚΗΣΕΩΣ!!!

ΣΗΜΑΝΤΙΚΕΣ ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ ΤΩΝ ΑΘΛΗΤΩΝ ΜΑΣ ΠΟΥ ΤΙΜΟΥΝ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΤΟΝ ΣΥΛΛΟΓΟ ΜΑΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΟΛΗ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΤΗΣ ΞΙΦΑΣΚΙΑΣ!!!

Για μια ακόμα φορά η «ξιφασκία του ΑΙΓΑΛΕΩ» κατάφερε να αναδειχθεί πρώτος σύλλογος στην ΕΛΛΑΔΑ στο ξίφος ασκήσεως, δικαιώνοντας τις προσπάθειες των προπονητών μας αλλά κύρια, επιβραβεύοντας έτσι τους κόπους όλων ανεξαιρέτως των αθλητών μας !!.......

 Η επιτυχία μας ,χρόνια ολόκληρα, είναι αποτέλεσμα της συνολικής προσπάθειας όλων των παραγόντων ( Δ.Σ-προπονητές-αθλητές-γονείς ) που αποτελούν τη βάση για την επίτευξη του κατάλληλου κλίματος που διαμορφώνεται για την εκπλήρωση των στόχων!!

1. Οι σημαντικότερες επιτυχίες των αθλητών μας σε ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ & ΠΑΝΕΥΡΩΠΑΙΚΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ  :

ΠΡΟΚΡΙΣΗ ΤΟΥ ΝΙΚΟΥ & ΤΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΑΣ ΚΟΝΤΟΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΥ ΣΤΟΥΣ 1ους ΠΑΝΕΥΡΩΠΑΙΚΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΔΙΕΞΑΧΘΟΥΝ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΤΟΥ ’15 ΣΤΟ ΜΠΑΚΟΥ!!!

3η ΚΟΝΤΟΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ ΣΤΟ ΠΑΝΕΥΡΩΠΑΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΕΑΝΙΔΩΝ ( ΙΣΡΑΗΛ 24/2/2014)

9η ΚΟΝΤΟΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ ΣΤΟ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΕΑΝΙΔΩΝ ( ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ 03/04/2014)

9η ΚΟΝΤΟΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ  ΣΤΟΥΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ ΝΕΩΝ ( ΚΙΝΑ)

32ος ΜΠΕΣΙΡΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΣΤΟ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ ( ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ 05/04/2014)

2. Οι σημαντικότερες επιτυχίες των αθλητών μας σε ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ & ΕΥΡΩΠΑΙΚΑ ΚΥΠΕΛΛΑ  :

 GDANSK ( ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ ΚΥΠΕΛΛΟ U-23 5/1/2014 )

24ος ΚΟΝΤΟΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

POSZNAN ( ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ ΚΥΠΕΛΛΟ 11/1/2014 )

2η ΚΟΝΤΟΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ

 ΠΑΡΙΣΙ ( ΜΑRATHON 1&2/2/2014 )

7η ΧΑΛΔΑΙΟΥ ΜΑΡΙΑ –ΕΛΕΝΗ

               35η ΠΑΝΤΕΛΗ ΕΥΘΥΜΙΑ

 LYON ( ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΝΕΩΝ-ΓΥΝΑΙΚΩΝ 1/2/2014)

22η ΚΟΝΤΟΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ

 BEOGRAD ( ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΝΕΩΝ-ΓΥΝΑΙΚΩΝ 1/2/2014)

8η ΚΟΝΤΟΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ

 TIMISOARA ( ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΝΕΩΝ-ΓΥΝΑΙΚΩΝ 27/9/2014)

15η ΚΟΝΤΟΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ

 FLORINA ( ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ ΚΥΠΕΛΛΟ 19/10/2014 )

10ος ΘΕΟΤΟΚΗΣ ΚΛΕΜΕΝΤΕ

12ος ΣΟΥΛΙΟΣ ΡΑΦΑΗΛ

16ος ΜΑΥΡΙΔΗΣ ΔΑΜΙΑΝΟΣ

3ος ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΣΤΟ ΟΜΑΔΙΚΟ  

 SAMORIN ( ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ ΚΥΠΕΛΛΟ 19/10/2014 )

58η ΧΑΛΔΑΙΟΥ ΜΑΡΙΑ –ΕΛΕΝΗ

 BOCHUM ( ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΝΕΩΝ-ΓΥΝΑΙΚΩΝ 1/11/2014)

31η ΚΟΝΤΟΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ

 MOEDLING ( ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ ΚΥΠΕΛΛΟ 9&10/11/2014 )

26ος ΣΟΥΛΙΟΣ ΡΑΦΑΗΛ

56η  ΧΑΙΤΟΓΛΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ

 CABRIES ( ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ ΚΥΠΕΛΛΟ 6/12/2014 )

34η ΧΑΛΔΑΙΟΥ ΜΑΡΙΑ –ΕΛΕΝΗ

 LYON ( ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΝΕΩΝ-ΓΥΝΑΙΚΩΝ 13/12/2014)

34η ΚΟΝΤΟΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ

Ο Α.Ο.ΞΙΦΑΣΚΙΑΣ ΑΙΓΑΛΕΩ αναδείχθηκε για μια ακόμα φορά ΠΡΩΤΟΣ Σύλλογος στη ΓΕΝΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΣΥΛΛΟΓΩΝ του ΞΙΦΟΥΣ ΑΣΚΗΣΕΩΣ με 761 βαθμούς ,ενώ η ΛΕΣΧΗ ΟΠΛΟΜΑΧΙΑΣ ΑΙΓΑΛΕΩ κατέλαβε την 4η θέση με 273 βαθμούς!!!

Συνολικά και οι 2 Σύλλογοι του ΑΙΓΑΛΕΩ κατέκτησαν ( ατομικά –ομαδικά ) :

12 ΧΡΥΣΑ - 9 ΑΡΓΥΡΑ - 9 ΧΑΛΚΙΝΑ σε όλα τα ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ ΤΟΥ 2014!!!

Αναλυτικά οι Πανελληνιονίκες ανά κατηγορία:

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ: ΑΤΟΜΙΚΑ 2ος ΓΙΑΝΝΟΣ-ΡΙΖΟΣ ΗΛΙΑΣ -3ος ΚΑΜΠΑΝΙΑΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ-3ος ΦΟΥΝΤΟΥΛΑΚΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ.

ΟΜΑΔΙΚΑ : 1ος Α.Ο.Ξ.ΑΙΓΑΛΕΩ (ΓΙΑΝΝΟΣ-ΡΙΖΟΣ, ΦΟΥΝΤΟΥΛΑΚΗΣ ,ΒΕΡΒΕΡΗΣ ,ΜΑΝΩΛΙΚΑΣ)

3ος Λ.Ο.ΑΙΓΑΛΕΩ( ΚΑΜΠΑΝΙΑΡΗΣ,ΤΟΥΡΛΟΜΟΥΣΗΣ,ΜΑΡΙΝΟΣ,ΚΑΜΠΟΥΡΗΣ )

 ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ: ΑΤΟΜΙΚΑ 1η ΠΑΝΤΕΛΗ ΜΕΛΙΝΑ

ΟΜΑΔΙΚΑ 3ος Α.Ο.Ξ.ΑΙΓΑΛΕΩ ( ΠΑΝΤΕΛΗ-ΠΕΡΡΑΚΗ-ΤΣΑΚΩΝΑ-ΚΟΚΚΙΝΟΥ )

ΕΦΗΒΩΝ : ΑΤΟΜΙΚΑ 2ος ΜΠΕΣΙΡΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ

ΟΜΑΔΙΚΑ 1ος Α.Ο.Ξ.ΑΙΓΑΛΕΩ ( ΜΠΕΣΙΡΗΣ-ΣΟΥΛΙΟΣ-ΜΑΥΡΙΔΗΣ –ΑΝΔΡΙΟΠΟΥΛΟΣ)

ΝΕΑΝΙΔΩΝ : 1η ΚΟΝΤΟΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ -2η ΧΑΛΔΑΙΟΥ ΜΑΡΙΑ-3η ΠΑΝΤΕΛΗ ΕΜΜΗ

ΟΜΑΔΙΚΑ : 1ος Α.Ο.Ξ.ΑΙΓΑΛΕΩ (ΧΑΛΔΑΙΟΥ-ΠΛΙΩΤΑ-ΣΟΥΛΙΟΥ-ΧΑΙΤΟΓΛΟΥ) 

2ος Λ.Ο.ΑΙΓΑΛΕΩ ( ΠΑΝΤΕΛΗ-ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΥ-ΔΕΣΥΛΛΑ-ΜΑΡΚΑΝΤΩΝΑΚΗ )

 ΝΕΩΝ-ΑΝΔΡΩΝ: ΑΤΟΜΙΚΑ 1ος ΜΠΕΣΙΡΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ – 2ος ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

ΟΜΑΔΙΚΑ 1ος Α.Ο.Ξ.ΑΙΓΑΛΕΩ ( ΜΠΕΣΙΡΗΣ-ΣΟΥΛΙΟΣ-ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗΣ–ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ)

 ΝΕΩΝ-ΓΥΝΑΙΚΩΝ: ΑΤΟΜΙΚΑ 1η ΚΟΝΤΟΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ- 2η ΔΕΣΥΛΛΑ ΜΑΡΙΑ-3η ΧΑΛΔΑΙΟΥ ΜΑΡΙΑ-3η ΧΑΙΤΟΓΛΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ

ΟΜΑΔΙΚΑ : 1ος Α.Ο.Ξ.ΑΙΓΑΛΕΩ (ΧΑΛΔΑΙΟΥ-ΠΛΙΩΤΑ- ΚΟΝΤΟΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΥ -ΧΑΙΤΟΓΛΟΥ) 2ος Λ.Ο.ΑΙΓΑΛΕΩ ( ΠΑΝΤΕΛΗ-ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΥ-ΔΕΣΥΛΛΑ-ΜΠΕΣΙΡΗ )

 ΑΝΔΡΩΝ: ΑΤΟΜΙΚΑ 1ος ΚΟΝΤΟΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 

ΟΜΑΔΙΚΑ : 1ος Α.Ο.Ξ.ΑΙΓΑΛΕΩ ( ΚΟΝΤΟΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ-ΚΑΥΤΑΝΑΚΗΣ-ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ-ΜΠΕΣΙΡΗΣ )

 ΓΥΝΑΙΚΩΝ: ΑΤΟΜΙΚΑ 2η ΧΑΛΔΑΙΟΥ ΜΑΡΙΑ- 3η ΚΟΝΤΟΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ- 3η ΠΛΙΩΤΑ ΜΑΡΙΑ

ΟΜΑΔΙΚΑ :1ος Α.Ο.Ξ.ΑΙΓΑΛΕΩ (ΧΑΛΔΑΙΟΥ-ΠΛΙΩΤΑ- ΚΟΝΤΟΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΥ -ΧΑΙΤΟΓΛΟΥ) 2ος Λ.Ο.ΑΙΓΑΛΕΩ ( ΠΑΝΤΕΛΗ-ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΥ-ΔΕΣΥΛΛΑ-ΜΠΕΣΙΡΗ )

 ΟΛΟΙ ΟΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΘΛΗΤΕΣ-ΤΡΙΕΣ ΑΝΑΔΕΙΧΘΗΚΑΝ ΚΥΠΕΛΛΟΥΧΟΙ ΣΤΟΥΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ ΠΟΥ ΔΙΟΡΓΑΝΩΘΗΚΑΝ ΑΠΟ ΤΗΝ Ε.Ο.Ξ

4 ΑΘΛΗΤΕΣ-ΤΡΙΕΣ ΕΚΑΝΑΝ ΧΡΗΣΗ ΤΟΥ ΠΟΣΟΣΤΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΤΟΥΣ ΣΕ Α.Ε.Ι ΤΗΣ ΠΡΟΤΙΜΗΣΗΣ ΤΟΥΣ!!

ΕΥΕΛΠΙΣΤΟΥΜΕ ΟΤΙ ΚΑΙ ΤΟ 2015 ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΑΝΑΛΟΓΕΣ ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ