Εκτύπωση

9η Η ΚΟΝΤΟΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΥ ΣΤΟ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΕΑΝΙΔΩΝ !!

Πριν ένα μήνα η ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΚΟΝΤΟΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΥ κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στο ΠΑΝΕΥΡΩΠΑΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΕΑΝΙΔΩΝ. Σήμερα η ΚΑΤΕΡΙΝΑ πιστοποίησε για μία ακόμα φορά το πόσο καλή αθλήτρια είναι και ότι το μέλλον της ανήκει ,αρκεί να τις δοθούν οι ευκαιρίες και η υποστήριξη από όλους τους εμπλεκόμενους.

Η ΚΟΝΤΟΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΥ μπορεί να μην κατάφερε .....

να μπει στη τελική 8άδα του ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΝΕΑΝΙΔΩΝ ( πέρσι ήταν 7η ), έδειξε όμως για πολλοστή φορά ότι είναι σταθερή σε όλους τους αγώνες που συμμετέχει ( Ευρωπαϊκά και Παγκόσμια Κύπελλα ) καταλαμβάνοντας θέσεις από 16άδα και πάνω.

Η Κατερίνα σήμερα κατέλαβε την 9η θέση και τα φώτα δεν στράφηκαν πάνω της ,γιατί όλοι περίμεναν μετάλλιο από αυτήν. Η προπονήτρια της κα ΤΣΟΛΑΚΙΔΟΥ αλλά και η ίδια ξέρουν τις δυνατότητές της. Γνωρίζουν ότι κάθε αγώνας είναι ξεχωριστός ! Ξέρουν και οι 2 να μάχονται και ότι θα βγουν στο τέλος νικήτριες!!

Η ΚΟΝΤΟΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΥ ξεκίνησε δυνατά τον αγώνα με 6 νίκες στη pool ,γεγονός που την έφερε στη 1η θέση στο classman !Στο 1ο νοκ άουτ για να μπει 32άδα νίκησε την Ισπανίδα  CABALLERO 15-4 και για να μπει στη 16άδα την Σλοβάκα PIRK 10-7.Στο καθοριστικό αγώνα για την τελικά 8άδα , που ίσως να της έδινε την πρόκριση για τους Ολυμπιακούς αγώνες ΝΕΩΝ το καλοκαίρι , η Κατερίνα έχασε από την Ουγγαρέζα PASZTOR 10-15.

Για την ΚΟΝΤΟΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΥ αυτός ήταν ο τελευταίος αγώνας CADET ( -17 ) που αγωνίστηκε. Στη κατηγορία αυτή ήταν 5 χρόνια, σημειώνοντας πολλές επιτυχίες ,κατακτώντας πολλά μετάλλια με αποκορύφωμα την 3η ΠΑΝΕΥΡΩΠΑΙΚΗ ΝΙΚΗ φέτος αλλά και την κατάληψη της 2ης θέσης στη γενική βαθμολογία της Ευρωπαϊκής Ομοσπονδίας.

Πολύ καλή παρουσία είχαν και οι 2 ταλαντούχες αθλήτριες μας, ΧΑΛΔΑΙΟΥ ΜΑΡΙΑ και ΠΛΙΩΤΑ ΜΑΡΙΑ , που συμμετείχαν στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα. Το μέλλον στη κατηγορία αυτή τους ανήκει ,αρκεί να δουλέψουν πάντα προσγειωμένες και να μην επαναπαύονται στα αποτελέσματα που φέρνουν κατά καιρούς.

Η ΧΑΛΔΑΙΟΥ σημείωσε 3 νίκες στη pool και η ΠΛΙΩΤΑ 2.Και οι 2 πέρασαν γύρο αλλά στο 1ο νοκ άουτ έχασαν από αθλήτριες πιο έμπειρες από αυτές.

Αύριο αγωνίζεται ο αθλητής μας ΜΠΕΣΙΡΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ και όλοι μας του ευχόμαστε ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΤΟΝ ΓΙΑΚΟΥΜΑΤΟ

Το Δ.Σ του συλλόγου μας συγχαίρει τον αθλητή ΜΑΡΙΟ ΓΙΑΚΟΥΜΑΤΟ για το αργυρό μετάλλιο που κατέκτησε στο ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ στο αγώνισμα της Σπάθης και του εύχεται καλή επιτυχία στους Ολυμπιακούς αγώνες ΝΕΩΝ.