Εκτύπωση

Εξαιρετικοί στη Γερμανία οι αθλητές μας

🤺 Εκπληκτική εμφάνιση πραγματοποίησε σήμερα στο Tauberbischofsheim η ΓΑΡΥΦΑΛΛΟΥ ΣΤΑΥΡΙΝΑ, σε ένα από τα δυσκολότερα Ευρωπαϊκά Κύπελλα Νεανίδων, καταλαμβάνοντας την 11η θέση σε 165 συμμετέχουσες αθλήτριες.

👉 Η αθλήτρια του ΚΟΝΤΟΧΡΙΣΤΟΠΥΛΟΥ ΝΙΚΟΥ ξεκίνησε για μια ακόμα φορά το τουρνουά πετυχαίνοντας 6 νίκες στη pool!!!

Στο ταμπλό των 128 νίκησε εύκολα την BAAS 15-0!!!

⚠️Ακολούθησαν 2 πολύ δύσκολα παιχνίδια στα ταμπλό των 64 και 32 όπου αντιμετώπισε και νίκησε τις Ρωσίδες BAKHTYAROVA & LIYBIMOVA με σκορ 15-13 & 15-8 αντίστοιχα πιστοποιώντας έτσι την αγωνιστική ετοιμότητα που βρίσκετε το τελευταίο διάστημα.

✅ Στην 16άδα ηττήθηκε από την Βρετανίδα TSANK 6-15 για να καταλάβει τελικά την 11η θέση.

💯 Πολύ καλός όμως και ο έτερος Πρωταθλητής μας ο ΑΡΤΕΜΗΣ ΤΖΟΒΑΝΗΣ, ο οποίος σε ένα επίσης αρκετά δύσκολο Ευρωπαϊκό Κύπελλο Εφήβων, το οποίο διεξήχθη στο ESSLINGEN της Γερμανίας με την συμμετοχή 149 αθλητών, κατέλαβε τελικά την 78η θέση.

Ο Αρτέμης έχασε την είσοδό του στην 64άδα χάνοντας από τον Πολωνό NOWAK 14-15 μετά από ένα συναρπαστικό και αμφίρροπο παιχνίδι.

Νωρίτερα είχε πραγματοποιήσει πολύ καλή pool με 3 νίκες και 2 ήττες.

🙏Αξίζουν πολλά συγχαρητήρια και στους 2 αθλητές μας για την εξαιρετική τους προσπάθεια!

Πολλά συγχαρητήρια αξίζουν και οι προπονητές μας για την δουλειά που επιτελούν μεταλαμπαδεύοντας τις γνώσεις τους και την εμπειρία τους με τον καλύτερο τρόπο στους αθλητές μας!!